Dobroczynne własności gorąca, znane są od dawna. Ogrzewanie ciała, w celu łagodzenia bólu, czy poprawy stanu zdrowia, jest bardzo efektywne oraz nierzadko działa lepiej, aniżeli farmaceutyczne leki przeciwbólowe.

Najbardziej znanym urządzeniem, do takich zabiegów, jest termofor gumowy – czyli pojemnik, zaprojektowany do wypełnienia ciepłą wodą. Po wypełnieniu, jego całkowita nawierzchnia ogrzewa się i jest gotowa do użycia. Temperatura termofora gumowego, trzyma się nawet do kilku godzin, co zezwala na czynną terapię termiczną, przez długi czas.

Na jakie dokuczliwości jest dozwolone używać ciepłe okłady?

Bóle brzucha – powiązane z miesiączką, wywołane niestrawnością czy napięciem nerwowym. Gorący okład rozluźnia mięśnie, skutkiem tego koi skurcze i daje wyczekiwaną ulgę;
Bóle mięśniowe, bóle kręgosłupa;
Bóle powiązane z kolką nerkową;
Zapalenie stawów – gorące okłady, pomagają zredukować przypadłości bólowe;
Mizerne krążenie, przemarznięcie – okłady z termoforu ożywiają cyrkulację, dzięki czemu system szybciej się ogrzewa.

Czy zastosowanie termofora gumowego jest bezpieczne?

O ile nie posiadamy przeciwwskazań lekarskich do używania gorących kompresów, użytkowanie termofora jest pewne i w odróżnieniu do farmakologicznych środków przeciwbólowych, nie wywołuje uszkodzenia żołądka czy trzustki. należy jednakowoż pamiętać, o paru normach wykorzystywania termoforu.

termofor gumowy

Nie trzeba termoforu wypełniać ukropem.
Nie powinno się przywierać termoforu wręcz na skórę, poprzez długi czas.
Po zapełnieniu, powinno się upewnić się, azali jest on dobrze zakręcony, żeby ustrzec się oparzenia.
Aktualnie projektanci termoforów, proponują dużo kolorowych pokrowców, dzięki którym osiągają one dodatkowy walor – zdołają być niezwykle użytecznym podarunkiem.
Pokrowiec na termofor gumowy, poza plusami estetycznymi, daje specjalną obronę ciała, przed ewentualnym poparzeniem.

Termofor śmiało ma obowiązek zabłąkać się w wszelkiej domowej apteczce, ponieważ jest powszechnym i również bardzo pewnym narzędziem, łagodzącym bóle rozmaitego zapoczątkowania.