Coraz częściej dzieci spędzają każdą wolną chwilę oglądając telewizje lub grając na komputerze. Do lamusa odeszły czasy, kiedy po zakończonych lekcjach uczniowie gromadzili się pod trzepakiem oraz spędzali wspólnie czas grając w gry zespołowe.

Sytuacja ta nie jest wynikiem wyłącznie lenistwa samych zainteresowanych ale również od za dużej liczby zajęć pozalekcyjnych. Rodzice niestety wybierają siedzący tryb zajęć dla swoich potomków, dlatego też po szkole najmłodsi prowadzą nieaktywny tryb życia. Niewielka liczba zajęć wychowania fizycznego nie zagwarantuje odpowiedniej dawki ruchu dla rozwijającego się malucha. Dlatego opiekun ma obowiązek zapewnić mu właściwą porcję ruchu. Przykładami zajęć dla panienek są zbiórki koła tanecznego. Potrzebne rekwizyty nie są drogie, a nieraz są one też sponsorowane przez sam klub bądź fundusze miejskie czy europejskie. Jeżeli młoda dama nie lubi lub nie potrafi tańczyć to wziąć udział może w zajęciach na przykład z gimnastyki artystycznej czy zajęć siatkówki plażowej. Oferta nadprogramowego spędzania czasu dla młodzików również jest szeroka.

Największą popularnością pośród rodziców i ich potomków (rodzin, jakie pomimo wszystko stawiają na zajęcia ruchowe) cieszą się szkółki piłkarskie. Wymagany sprzęt to tak właściwie jedynie strój gimnastyczny oraz buty piłkarskie dla dzieci.

buty piłkarskie dla dzieci

Młodzieńcy tak samo chętnie uczęszczają na koszykówkę czy tenisa, lecz piłka nożna jest według nich najważniejszym sportem. Jeżeli nasz syn bądź córeczka nie chce jednak brać udziału w zorganizowanym odpoczynku to można zasugerować mu wspólne spacery z czworonogiem po parku czy na przykład normalną zabawę z rówieśnikami na dworze. Pamiętajmy, iż otyłe dzieci rozwijają się gorzej, oraz w dorosłym życiu narażone są m.in na zawały serca bądź wczesną cukrzycę. Nikt z nas nie chciałby by jego dziecko zmarło przedwcześnie z uwagi na niewydolność krążenia, zatem troszczmy się o ich zdrowie najlepiej jak umiemy.