Plastyka powiek jest teraz jedną z najbardziej popularnych zabiegów odmładzających. Czemu? Cienka i delikatna skóra wokół oczu bardzo odczuwa proces starzenia się. Nie pozwól by opadające powieki utrudniały ci życie, zadbaj o swój wzrok i dobry wygląd.

Co to jest blefaroplastka?

Znana też jako plastyka powiek, to korekta powiek górnych jak i dolnych. Może być wykonywana jako sposób na zniwelowanie efektów starzenia się skóry, lub w celu poprawy wrodzonego anatomicznego kształtu oku.

Blefaroplastyka

Wskazania do zabiegu plastyki powiek:

-proza rzekoma

-proza

-przepukliny tłuszczowe

-wiotkość tkanko wokół oczu

-opadająca opieka

-asymetria oczu

-problemy z widocznością

 

Ja wygląda zabieg?

Zawsze wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Obejmuje precyzyjne nacięcie i usunięcie nadmiaru skóry powieki.Nacięcie zamyka się jedną z warstw cienkich szwów. Blizny, które powstają ukrywane są w naturalnej fałdzie górnej powieki więc nic nie widać. Szwy zdejmuje się po tygodniu, a rany lekarz przykrywa cienkimi plastrami. Zabieg trwa od 90 do 120 minut, a okres rekonwalescencji trwa ok 21 dni. Ostateczny efekt można widzieć po 3-6 miesiącach.

Po zabiegu powieki mogą być zdrętwiałe lub napięte. A pacjent może odczuć lekki ból, na który przeważnie działają tabletki przeciwbólowe.

Są różne metody blefaroplastyki:

1.Klasyczna plastyka powiek

2.Blefaroplastyka laserowa(laser, który poprawia ujędrnienie skóry)

3.Zabieg z użyciem plazmy(efekt odparowania naskórka)

Blefaroplastyka

Efekty zabiegu:

Odsuniecie powieki wyeksponuje automatycznie całe oko. Zabieg jest łagodny, bezbolesny i szybki. Do codziennych czynności można wrócić bardzo szybko. Lekki makijaż można wykonywać już po 10 dniach od zabiegu. Jednak najlepiej przez kilka tygodni nosić okulary słoneczne.

 

Przeciwwskazania:

-ciąża

-zaburzenia krzepnięcia

-cukrzyca

-infekcje ropne